Meble loft idealnie pasujące do industrialnych wnętrz mieszkalnych

Październik 28, 2018

Podczas urządzania wnętrz mieszkalnych z całą pewnością należy zadbać, by zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy dodatki pasowały do całej koncepcji oraz tym samym pozwalały stworzyć spójną aranżację. Czym cechują się meble loft i w których pomieszczeniach będą prezentowały się odpowiednio?

Industrialne mieszkania

Styl przemysłowy w aranżacji wnętrz mieszkalnych cieszy się w ostatnim czasie sporą popularnością. Tego rodzaju wystrój ma oczywiście swoje reprezentatywne cechy. Jakie? W tego typu pomieszczeniach dominują przede wszystkim surowe materiały. Odsłonięty beton, szczegóły konstrukcyjne lub odkryte cegły to z całą pewnością w tego typu aranżach nie materiały, jakie należy ukryć, ale swego rodzaju ozdoba i wyznacznik stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest oprócz tego przestronnie, a otwarte powierzchnie oprócz tego zaznaczają charakter aranżacji. W takich wnętrzach ozdobne klasyczne meble wyglądałyby co bynajmniej mało spójnie, wskutek tego należałoby zadbać o dopasowanie poszczególnych elementów aranżacji i uzupełnić ją słusznie dobranymi meblami. Dzięki temu uzyskamy znacznie bardziej harmonijny efekt.

Meble loft

Meble loft cechują się prostą konstrukcją i wielokrotnie wykonywane są z drewna połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka czy szafy gwarantuje wytrzymałość, a jednocześnie bez zarzutu komponuje się z aranżacją pełnego wnętrza. Elementów drewnianych raczej się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych bajecznie wygląda surowe drewno z wyraźnym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia pozostaje także sam szkic. W przypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest zdecydować się na prostotę – elementy dekoracyjne mogą zaburzać spójność aranży. Warto wiedzieć, iż meble loft niektórzy decydują się wykonać samodzielnie wykorzystując w tym celu chociażby palety euro. Wśród propozycji producentów wyposażenia mieszkalnych wnętrz nie brakuje niemniej jednak interesujących projektów, które na pewno przypadną do gustu miłośnikom stylu industrialnego. Pozwala to przystosować zarówno sprzęty meblowe, jak również samą aranżację do osobistych preferencji mieszkańców.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.